Šok nesustok

Prie ,,Sveikatiados‘‘ iššūkio “Šok nesustok!” prisijungė ir Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos šokėjai.

Gimnazijoje  vykdomos   įvairios  fizinio aktyvumo skatinimo veiklos. Ypač svarbu, kad vaikai būtų fiziškai aktyvūs, siekiant įtvirtinti ilgalaikę nuostatą, kad fizinis aktyvumas gali būti smagus, nuotaikingas, naudingas. Šokiai, kuriuos mėgsta daugelis vaikų, ypač merginos yra puiki aerobinio fizinio aktyvumo priemonė, lavinanti praktiškai daugelį fizinių gebėjimų vienu metu. Įvairius šokių  užsiėmimus lanko 160 moksleivių.

Sveikatos priežiūros specialistė S. Griciuvienė

Pamoka kitaip Vytauto Mačernio gimtinėje

Viekšnių gimnazijos dvyliktos (IV) klasės gimnazistai lankėsi poeto Vytauto Mačernio gimtinėje Šarnelėje. Būsimo poeto kelias prasidėjo Žemaitijos kaime ir ten pat baigėsi. Palaidotas Šarnelėje ant kalnelio, kur dažnai rymodavo ir svajodavo. Gimtajame Šarnelės kaime Žemaitijoje ir sukūrė daugumą savo eilėraščių. Gidas, Žemaičių Kalvarijos gimnazijos mokytojas Bronius Kleinauskas, mokinius supažindino su miestelio pasididžiavimu bazilika   Švč. M. Marijos Apsilankymo bažnyčia, kuri dabar tituluojama bazilika ir į kurią ateidavo Vytautas Mačernis su savo motina. Turėjo net nuolatinę vietą bažnyčioje. Po pamaldų vienuolyno kiemelyje poetas skaitydavo savo naujausias eiles visiems norintiems pasiklausyti. Žemaičių Kalvarijoje įrengtas muziejus, skirtas V. Mačerniui. Mokiniai susidomėję klausėsi įdomių pasakojimų iš poeto gyvenimo. Tada kelionė į Šarnelę, kur mokiniai turėjo galimybę praeiti poeto vaikščiotais takais, aplankyti poeto kapą. Susikaupę skaitė V. Mačernio sukurtas „Vizijas“, mėgstamus sonetus. Mokinius lydėjo ir kartu skaitė poeziją lietuvių kalbos mokytojos Brigita Vaičiulienė ir Dalia Gromienė. Pabuvę tokioje neeilinėje literatūros pamokoje neliko abejingi net ir mažai besidomintys literatūra mokiniai.

Sveikiname anglų kalbos olimpiados dalyvius!

Džiugi žinia pasiekė mus iš rajoninės anglų kalbos olimpiados. 8a klasės mokinys Kasparas Majauskas užėmė III-iąją vietą. Labai nedaug nuo prizininkų atsiliko ir gimnazijos garbę gynė Modestas Škerba (8b kl.) ir Skaistė Martinkutė (8a kl.). Sveikiname gimnazistus ir jų mokytoją Rasą Rimkutę.

1000 ąžuolų giria Lietuvos mokyklose

Balandžio 27 d. gimnazijoje svečiavosi Viekšnių gimnazijos XXXXIII laidos abiturientas Gintautas Mozgeris – VDU Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakulteto Miškų mokslo katedros vedėjas, tituluojamas geriausiu nūdienos miškininkystės mokslininku Lietuvoje. Mūsų gimnazija tapo akcijos „1000 ąžuolų giria Lietuvos mokyklose“ dalyve. Gimnazijos teritorijoje pasodinta 10 ąžuolų. Akciją organizuoja Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija. Akcijos idėja – minint miškininkystės mokslų šimtmetį ir akcentuojant Pasaulinės žemės dienos reikšmę, skleisti žinią apie medžių svarbą planetai ir mūsų visų ateičiai darnoje su gamta. Vedini šia idėja Lietuvos mokykloms VDU Žemės ūkio akademija dovanoja ąžuolų sodinukus, specialiai išaugintus iš kilmingų šalies ąžuolų gilių. Ąžuoliukai išauginti VDU ŽŪA medelyne iš ąžuolų-gamtos paminklų – Kauno rajone esančio Karvelių ąžuolo, Kėdainių rajone augančio Šaravų ąžuolo bei kitų Kėdainių krašto rinktinių ąžuolų gilių.

Karvelių ąžuolas – gamtos paminklu paskelbtas prieš daugiau nei pusę amžiaus. Kilmingojo ąžuolo kamieno apimtis siekia bemaž 7,5 m. Manoma, kad ąžuolas-gamtos paminklas skaičiuoja ne mažiau kaip 700 metų. Šaravų ąžuolas – prieš daugiau kaip pusamžį paskelbtas saugomu. Deja, ilgametis ąžuolas, neatlaikęs vėjo, prieš metus išvirto, tad šiandien pamatyti galima tik jo kamieną. O jo didybė lieka iš ąžuolo gilių išaugintuose palikuonyse, kurie ir papuoš šalies mokyklų teritorijas.

Ši akcija – tai prisidėjimas prie Lietuvos gamtos išsaugojimo, stiprybės ženklas mokyklose ir mūsų – VDU Žemės ūkio akademijos ir ugdymo įstaigų – bendrystės simbolis. Kiekvienas didingos kilmės ąžuolas mokyklos kieme ne tik simbolizuos ryšį su žeme, gamta, bet ir simboliškai teiks stiprybės kasdieniuose darbuose bei ryžto didingų tikslų siekime.

Triukšmo supratimo diena

Minint Tarptautinę triukšmo supratimo dieną, siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į ilgalaikio triukšmo neigiamą įtaką gyventojų sveikatai. Triukšmas veikia tiek fiziologiškai, tiek psichologiškai, trukdo pagrindinei kasdieninei veiklai, miegui, poilsiui, mokymuisi ir bendravimui. Ugdant vaikų supratimą apie triukšmą siekiama ne tik pabrėžti didesnį jų jautrumą neigiamam poveikiui gimnazijoje, namie, renginiuose ar garsiai klausantis muzikos per ausinukus, bet ir įdiegti atsakomybę už jų pačių keliamą triukšmą. Viekšnių gimnazijoje balandžio 26-29 d. vyks akcija,, Tyla -gera byla” , kurios metu vykdomos veiklos, skirtos supažindinti dalyvius su žalingų triukšmo poveikiu sveikatai. Vyks pamokos – diskusijos, rašinių, piešinių konkursas, patalpinta informacinė medžiaga gimnazijos patalpose, pakeistas skambučio garsas į natūralius gamtos garsus , pertraukų metu matuosime triukšmo lygį valgykloje, koridoriuose. Rezultatus pristatysime gimnazijos bendruomenei.

Sveikatos priežiūros specialistė  2022-04-26

Kaip smagu gimnazijoje priimti buvusius mokinius. Kūrybinių industrijų programą gimnazistams pristatė Kamilė Birškytė. Dėkojam Kamilei už profesijos pasirinkimo pamoką ir dovanas!

Prieš Velykas

Prieš Velykas Viekšnių gimnazijoje vyko integruotos lietuvių kalbos – technologijų – matematikos pamokos, kurių metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su  Velykų papročiais ir tradicijomis, sužinoti, kodėl dažomi kiaušiniai, ką reiškia spalvos, kuriomis dažomi kiaušiniai. Mokiniai mokėsi ir matematiškai sudėlioti kiaušinį, sužinojo, kokio svorio būna paukščių kiaušiniai. Pagal koordinates dėliojo taškus, gavo daugiakampį, panašų į kiaušinį. Kiti piešė zuikutį. Papuošę spalvingomis geometrinėmis figūromis, mokiniai suprato, kad ir matematikoje gali būti Velykos.  Labiausiai 5 -7 klasių mokiniams patiko dažyti kiaušinius. Kai kurie vaikai pirmą kartą margino kiaušinį ir su vašku, mokėsi padaryti dekupažą su servetėlėmis.

Visų tų gudrybių mokė mokytojos Brigita Vaičiulienė, Orinta Ežerskienė, Daiva Romutienė, Dalia Gromienė, talkino Gitana Butkuvienė.