Sveikiname!

Sveikiname IIIa klasės mokinę Dariją Jurkutę rajoninėje anglų kalbos olimpiadoje užėmusią II-ąją vietą. Linkime kuo geriausios sėkmės respublikiniame ture. Olimpiadai Dariją ruošė  anglų k. mokytoja Rasa Rimkutė

2022 sausio mėnesio renginiai

2022 m. sausio mėn. Viekšnių gimnazijoje vyko pamokos – mokymai ,,Valgymo kultūra prie stalo‘‘. Pamokos metu vaikai sužinojo stalo įrankių istoriją, mokėsi gražaus elgesio prie stalo, kaip taisyklingai laikyti stalo įrankius, kaip tinkamai jais naudotis, išbandė įgytas žinias praktinėje užduotyje. Suprato pagrindinius stalo etiketo principus. Žiūrėjo vaizdo medžiagą, diskutavo apie tinkamą ir netinkamą elgesį prie stalo.

Kalėdinė akcija ,, Pasidalinkime savo gerumu“

Ilgametė Viekšnių gimnazijos tradicija prieš KALĖDAS  aplankyti Viekšnių miesto vienišus senolius ir pradžiuginti juos ne tik kalėdiniais lauknešėliais, kuriuos padovanojo gimnazijos bendruomenė, bet ir savo apsilankymu, dėmesio parodymu, geru žodžiu  vyko ir šiais metais. Ji ypač svarbi dar ir tuo, kad covid -19 išvargino visus, o garbingo amžiaus žmonėms tikrai trūksta bendravimo ir dėmesio. Prieš šv.Kalėdas mokiniai nešė dovanėles. Į akciją labai aktyviai  įsijungė visos pradinukų klasės ir tėveliai bei didžioji dalis vyresniųjų klasių mokinių. Dovanos kaip niekad buvo gausios ir turtingos.  8a, 8b ir Ia kl. savanoriai gruodžio 22  dieną   išdalino lauknešėlius 18 – ai mūsų  globojamų senolių. Džiugu, kad tiek senoliai, tiek mokiniai, kurie nešiojo dovanėles, labai džiaugėsi  įvykusiais mainais : gerumas, dėmesys  išmainytas į abipusį didžiulį džiaugsmą. Kartais reikia tiek nedaug, kad sušiltų mūsų širdys. Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems akcijoje.

Etikos mokytoja  Dalia Knabikienė

Lapkričio sveikatinimo renginiai

Lapkričio 8-ąją minime Europos sveikos mitybos dieną. 2021 m. lapkričio  mėnesį, šiai dienai paminėti  gimnazijoje, vyko ,,protų mūšis‘‘, pamokos, piešinių – darbelių konkursas ,,Maisto produktų grupės‘‘. Tikslas – paskatinti ir formuoti sveikos mitybos įpročius. Visuomenės sveikatos specialistė mokiniams papasakojo apie sveikos mitybos reikšmę ir pagrindines maitinimosi taisykles. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose.  I-II g. klasių mokiniai žinias parodė ,,proto mūšyje‘‘, pirmokai  ir antrokai piešė, darė įvairius kūrybinius darbelius iš rudens gėrybių, naudojo plėštinę aplikaciją. Trečiokai ir ketvirtokai piešė akvarėle, darė koliažus, lipdė daržoves. Labiausiai pavykę darbeliai papuošė Mažeikių visuomenės sveikatos biuro stendą. Vaikai žino, jog norint būti sveikiems nevalia pamiršti sveikos mitybos.

2021 m.  lapkričio trečią savaitę gimnazijoje vyresnių klasių mokiniams vyko pamokos – diskusijos ,,Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams‘‘. Tikslas – keisti antibiotikų vartotojų elgseną. Užsiėmimų metu kalbėta, kad nepagrįstas ar neteisingas antibiotikų vartojimas kelia grėsmę ne vien netinkamai vartojusio žmogaus sveikatai, bet ir kitiems, kadangi bakterijos tampa atsparios antibiotikams. Peržiūrėti informaciniai filmai šią tema. Sveikatos priežiūros specialistė paminėjo, kad norėdami sustiprinti imunitetą, privalome reguliariai plauti rankas, skiepytis.

 

 

 

 

8b klasės mokiniai dalyvavo atviros psichiatrijos mėnesio organizuotoje PSICHIKOS SVEIKATOS ŽINIŲ OLIMPIADOJE

Jau devintą kartą Lietuvoje organizuojamas Atviros psichiatrijos mėnuo (APM) – tai laikotarpis tarp dviejų psichikos sveikatai svarbių tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10-ąją ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos, minimos spalio 10-ąją.

Džiaugiamės, kad sulaukėme pasiūlymo ir galimybės išbandyti savo žinias apie psichikos sveikatą, pasitelkus internetinę programėlę „Kahoot! “. Klausimai buvo pakankamai sudėtingi, teko ir paspėlioti, tačiau buvo smagu pasigilinti, parungtyniauti ir sužinoti naujų dalykų.

Aštuntokus pradžiugino organizatorių atsiųsti prizai geriausiai į klausimus atsakiusiems dalyviams.

8b klasės auklėtoja Gintarė Šidlauskienė

Gimnazijoje Europos kalbų diena

Rugsėjo 26 –oji Europos kalbų diena.  Šiemet ją pažymėti teko šiek tiek kitaip: nebuvo skambių žodžių, eilių, dainų.

Geografijos mokytoja  moksleivius pasitiko saldainiais padabintais vėliavėlėmis. Saldainius dalino ne šiaip sau, teko pasakyti kokios Europos sąjungos valstybės vėliava puikuojasi ant saldainio.

Per užsienio kalbų  ir lietuvių kalbos  pamokas  5 – IV klasių moksleiviai  visą savaitę  diskutavo: kodėl žmonės mokosi užsienio kalbų. Savo nuomonę užrašė ant pačių pasidarytų klevo lapų ir jais papuošė gimnazijos pirmo aukšto fojė. Kur technologijos  mokytojas  paruošė stilizuotus kalbų  medžius. O dailės mokytoja su savo moksleiviais –  stendą. Čia galėjome sužinoti mūsų gimnazijos moksleivių nuomonę apie kalbų mokymosi reikšmę.

 

Vyksta Gimnazijos žaidynės

Nuo 2017 metų gimnazijos mokinių tarybos iniciatyva vyksta Gimnazijos žaidynės, tapusios tradiciniu renginiu. Visi žaidynių dalyviai suskirstomi į mėlynųjų ir geltonųjų komandas, kurios kovoja dėl pereinamosios taurės. Žaidynių tikslas- skatinti visų bendruomenės narių fizinį aktyvumą, ugdyti sportinius bei sveikos gyvensenos įgūdžius. Kiekvienas dalyvis, dalyvaudamas įvairiose veiklose prisideda prie bendrų komandinių taškų, kurie po daugelio rungčių- susumuojami. Kad žaidynės vyktų pandeminiu laikotarpiu, tenka ieškoti kitokių formų, išlaikant renginiams taikomus reikalavimus. Šiais metais žaidynės vyks atskirais etapais. Kiekvienas gimnazijos mokinys, mokytojas turės galimybę dalyvauti įvairiose fizinį aktyvumą skatinančiose veiklose, judėjimo iššūkiuose. Tradiciškai visi mokiniai, mokytojai burtų keliu priskiriami geltonųjų arba mėlynųjų komandai. Pirmasis etapas- tradicinis rudens krosas. Už dalyvavimą krose kiekvienas dalyvis savo komandai pelnė po tašką. Už prizines vietas skiriami papildomi taškai. Gimnazijos mokinių taryba drauge su fizinio ugdymo mokytojais pasiruošę organizuoti daug įvairių veiklų. Mūsų bendruomenės laukia aktyvūs, pilni iššūkių metai.

Sveikatingumo renginiai rugsėjo mėnesį

Viekšnių gimnazijoje 2021 m. rugsėjo mėnesį skyrėme – asmens  higienos svarbai. 1-4 klasių mokiniams, sveikatos priežiūros specialistė S. Griciuvienė  pamokose akcentavo, kodėl ir kaip svarbu mokykloje  pandemijos metu laikytis asmens higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, socialinio atstumo. Kaip taisyklingai plauti rankas, saugiai užsidėti ir nusiimti kaukę, tinkamai prižiūrėti kūną. Pamokų metu mokiniai sprendė praktines užduotis apie asmens higieną, atsakinėjo į klausimus.