Gerai daryk – maistą taupyk

Gegužės mėnesį 4b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Vanda Juozapaviciene dalyvavo VŠĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros kartu su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija organizuotoje viktorinoje „Gerai daryk – maistą taupyk“. Ruošdamiesi viktorinai mokiniai sužinojo švaistomo maisto poveikį aplinkai, visuomenei, ekonomikai, aptarė, kokie įpročiai padeda tausoti maistą. Ketvirtokai pateko tarp laimėtojų, todėl buvo apdovanoti prizais: padėkomis, gertuvėmis, maisto dėžutėmis, ženkliukais, atšvaitais.

Sveikiname ketvirtokus ir jų mokytoją Vandą.

 

Baigėsi ilgalaikis lietuvių kalbos projektas ,,Raštingumo ugdymas”

Visus mokslo metus gimnazijoje vyko ilgalaikis lietuvių kalbos projektas ,,Raštingumo ugdymas”. Taigi, skelbiame raštingiausius gimnazijos mokinius: Kamilė Bružaitė, 5a Milda Vaičiulytė, 5 a Lukas Damunskis, 6a Tadas Šiaulys, 6 b Justas Kuchalskis, 6b Airidas Škerba, 7b Domantas Jankauskas, Ia Kamilė Glodenytė, Ib Gvidas Ledžius, Ib Ema Bučiūtė, IIa Klaudija Pleškytė, IIIa Gabrielė Stončiūtė, IIIa Kamilė Stonkutė, IVa Domilė Ežerskytė, IVa Laura Vilčinskaitė, IVa Auksė Balytė.

Rūkymo prevencija

2021-05-31 d. gimnazijoje  įvyko akcija ,,Pūsk muilo burbulus, o ne tabako dūmus‘‘. Tikslas-atkreipti vaikų ir tėvų dėmesį į rūkymo keliamą žalą organizmui. Per elektroninį dienyną mokiniams ir tėvams buvo išsūsti mokomieji filmukai ir informacinė medžiaga apie rūkimo žalą. Sveikatos priežiūros specialistė, akcijos metu pasakojo, kaip vaikai gali apsisaugoti nuo rūkančių žmonių ir kenksmingų dūmų, kokia rūkymo žala vaiko organizmui. Mokiniai atliko įvairias užduotis, susijusias su pūtimu, o į dangų kylantys saulės apšviesti  muilo burbulai ir balionai, teikė daug puikios nuotaikos. Akcijoje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė  S. Griciuvienė 2021-05-31

 

,,Sveikatiados‘‘ konkursas – ,,Užkandžių fiesta‘‘

1a klasės mokiniai kartu su tėveliais namuose gamino, ruošė sveikus užkandžius, kuruos labiausiai mėgsta ir kurie yra palankus  sveikai mitybai. Pasiruošę vaišių stalą, aptarėme ,,Sveiko maisto piramidę‘‘, vėliau vaikai atsakinėjo į sveikatos priežiūros specialistės pateiktus klausimus apie vaisius ir daržoves. Atsineštus užkandžius vaikai valgė, vertino skonį, spalvą, vardijo juose esančius  vitaminus, mineralines medžiagas. Skaniai pasivaišinę, vaikai pasijuto dar labiau paaugę ir sveikesni.

3b klasės mokiniai, išklausę paskaitos apie sveiką mitybą, užkandžių svarbą, piešė savo mėgstamiausius sveikus užkandžius. Vaikai pastebėjo – sveiki užkandžiai, yra svarbi sveikos mitybos dalis.

Sveikatos priežiūros specialistė S. Griciuvienė

Projektas  “Mona Liza”

Tris savaites dailės mokytoja G.Butkuvienė su mokiniais dalyvavo kūrybiniame projekte  “Mona Liza”, skirtame Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Kiekvienas savo gyvenime turim tokią  “Moną” – gal ne Lizą, bet mamą, mokytoją, gydytoją, močiutę,  klasiokę,  kuri yra vienintelė, nepakartojama (kaip da Vinčiui Monos Lizos paveikslas, kurį jis visur vežiojosi su savimi). Pristatome geriausius mokinių darbus, kuriuos į filmuką suklijavo 7b kl. mokinys Viktoras Linkevičius

Tylos stebuklinga versmė

Viekšnių gimnazijoje 2021 m. balandžio 26 dieną vyko kasmetinė akcija ,,Tylos stebuklinga versmė‘‘. Minint tarptautinę kovos su triukšmu dieną po pirmos pamokos 1-4 klasių mokiniai ir mokytojai susirinko pirmo aukšto koridoriuje, kad paminėtų šią dieną. Čia sveikatos priežiūros specialistė trumpai pristatė triukšmo daroma žala mūsų ir aplinkinių sveikatai, taip pat uždavė keletą klausimų apie triukšmą, apie tai, kaip jį galėtume mažinti. Šią dieną buvo pakeistas skambučio garsas į natūralius gamtos garsus, pakabinta informacinė medžiaga valgykloje, kabinetuose, vyko integruotos pamokos, piešinių konkursas  „Mano tyla“. Tikimės, kad visa vykdyta veikla, paskatins mokinius elgtis taip, kad kuo mažiau kelti triukšmą ir gerbti aplinkinių teisę į tylą.

Kodėl vanduo toks svarbus?

Kovo 22 – pasaulinė vandens diena .Viekšnių gimnazijoje kovo 22/23 dienomis 2kl. mokiniams vyko pamokos tema: ,,Kodėl vanduo toks svarbus?‘‘, ,,Vanduo- maisto piramidėje, poveikis sveikatai“. Tikslai- išsiaiškinti, kodėl žmogui reikia vandens kiekvieną dieną ir kiek, kur ir kaip naudojame vandenį? Renginių metu vaikai atsakinėjo į pateiktus testus, piešė, rašė kur šeima vartoja vandenį, atsakinėjo į mįsles, sprendė vandens kryžiažodžius Sveikatos priežiūros specialistė mokiniams davė užduotį, namuose šeimos nariams apskaičiuoti pagal formule, kiek vandens būtina išgerti per dieną.

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė S. Griciuvienė

Žemės ir karjeros diena

2021 m. kovo 19 d. gimnazijoje vyko pamokinės veiklos projektas, skirtas Žemės ir karjeros dienai paminėti. Mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose: diskutavo, kodėl verta švęsti Žemės dieną, dalyvavo nuotolinėje  edukacijoje „Krentanti žvaigždė. Astronomija kaip mokslas ir žmogaus vieta Visatoje“, protų kovose „Profesijų pasaulis“, generavo idėjas konkursui „Kurkime mūsų miestą švaresnį“, stebėjo supančią aplinką, gamino sveikus patiekalus, pristatė savo projektus ir kt. Mokinių padaryti darbai – įrodymas, kad vertėtų nuveikti kažką, kas primintų mums, kiek džiaugsmo mums suteikia gamta ir kodėl vertėtų ją saugoti.

 

Konkursas ,,Pietų kovos”.

Mažeikių rajono Viekšnių gimnazijos 1b ir 4a klasių mokiniai prisijungė prie ,,Sveikatiados” konkurso ,,Pietų kovos”. Klasių valandėlių metu aptarta, kodėl būtinai reikia reguliariai pietauti, kokie patiekalai tinka ir yra naudingi augančiam organizmui. Namuose vaikai kartu su mamomis ruošė sveikus pietus, puošė lėkštes pavasariniais žalumynais, daržovėmis. Dėkojame mamoms už iniciatyvią veiklą.