2 vieta konferencijoje „Historia est magistra vitae arba istorijos pamokos šiandienai“

Balandžio 12 d. Šiaulių universitete vyko respublikinė 8–12 klasių mokinių konferencija „Historia est magistra vitae arba istorijos pamokos šiandienai“, dalyviai atvyko iš Šiaulių, Vilniaus, Ukmergės, Pasvalio, Joniškio, Panevėžio, Pakruojo, Joniškio, Akmenės, Mažeikių, Vilniaus, Kelmės, Šiaulių, Pakruojo, Šilalės rajonų. Konferencijoje dalyvavo per 60 pranešėjų, plenarinio ir sekcijose vykusių posėdžių metu buvo perskaityti 35 mokinių pranešimai, susiję su Lietuvos istorijos įvykiais.

Mūsų gimnazijos 8kl mokinių Agnės Drazdauskaitės ir Viktorijos Kestytės darbas buvo įvertintas puikiai  – jų  pranešimas “Žemaitijos miesteliai. Ką pasakoja kapinės?”  užėmė labai aukštą – antrą vietą. Pranešėjų darbus vertino Šiaulių universiteto mokslininkų komisija – prof. dr. Rita Regina Trimonienė (pirmininkė), lekt. dr. Gabrielė Jasiūnienė, prof. dr. Sandra Grigaravičiūtė, doc. dr. Jonas Sireika, Nepriklausomybės akto signataras Donatas Morkūnas, dr. Gvidas Slah.

Mokinių pranešimai apėmė platų istorijos tarpsnį – nuo Liublino unijos iki šių dienų. Daugelio pranešimų tema buvo susijusi su partizaniniu ir šaulių judėjimu, taip pat skirti lokaliai istorijai, pasaulio lietuvių metams ir kt.

Agnė ir Viktorija savo pranešimo temą pasirinko ir parengė pasiremdamos  Viekšnių miesto istorija. Mergaitės ilgai gilinosi į istorinius faktus, rinko istorinę medžiagą, perskaitė daug literatūros, klausėsi žmonių pasakojimų, lankėsi kapinėse, ieškojo lietuvių, žydų, rusų, lotynų, lenkų kalba ir žemaičių tarme antkapinių užrašų, fotografavo, šifravo senųjų paminklų išlikusias raides ir skaičius, konsultavosi, dalijosi savo idėjomis ir įžvalgomis.

„Tai labai gerai patirtis“ – dalijosi įspūdžiais mergaitės po konferencijos. „Daug pamatėme, sužinojome, sudomino pristatyti darbai“ – sakė Viktorija, o Agnė nenustygo vietoje, teigdama, kad „aukštas įvertinimas suteikia pasitikėjimo savimi, įkvepia ateities darbams, o naujos istorinės žinios skatina dar labiau domėtis praeitimi“.