Viekšnių gimnazijos 1–4 klasių mokiniai birželio 1 dieną, dalyvavo prevencinėje akcijoje „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“, kurios tikslas – skatinti sveiką gyvenseną ir atkreipti dėmesį į rūkymo žalą. Renginio metu vaikai kalbėjosi apie sveikus pasirinkimus, aktyvų laisvalaikį ir gerą savijautą, o akcijos simboliu tapo spalvingi muilo burbulai, kviečiantys rinktis švarų orą ir sveiką gyvenimo būdą. Smagi ir prasminga veikla suteikė daug teigiamų emocijų bei priminė, kad sveiki įpročiai formuojasi nuo mažens.

Praktiniai pirmos pagalbos mokymai

Gimnazijoje 2026-05 mėnesį 3-5 ir 8 klasių mokiniams  vyko praktiniai pirmos pagalbos mokymai. Tikslas – didinti supratimą apie savalaikio pirmos pagalbos suteikimo nukentėjusiam būtinumą, atpažinti ir įvertinti nelaimės ištikto žmogaus būklę, mokytis pirmos pagalbos teikimo įgūdžių. Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmus, skaidres, praktiškai bandė teisingai suteikti pagalbą nukentėjusiam.

Aš moku ir galiu suteikti pirmąją pagalbą

Gegužės 19 d.  Mažeikių ,,Ventos‘‘ progimnazijoje vyko rajoninis Pirmos pagalbos renginys ,,Aš moku ir galiu suteikti pirmąją pagalbą‘‘. Renginio tikslas – skatinti mokinių praktinius įgūdžius teikiant pirmąją pagalbą, ugdyti atsakomybę, tinkamai reaguoti nelaimingų atsitikimų atvejais. Edukacinius mokymus vedė ilgametę profesinę patirtį turintis lektorius – paramedikas Andrius Raguckas, kuris kartu dirba ir skubios medicinos srityje. Dalyviai atliko pirmos pagalbos užduotis, sprendė įvairias situacijas, gilino teorines žinias.

 

Sveika Mažeikių bendruomenė

Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė mūsų gimnazijos 8b klasės mokinius dalyvauti projekto „Sveika Mažeikių bendruomenė“ veikloje „Sveikatos gerinimas per miško maudynes“. Keturių užsiėmimų ciklo metu aštuntokai lankėsi Tirkšlių pušyne, Jonaičių bei Lėlaičių miškuose ir Santeklių poilsiavietėje. VšĮ „Kaimo horizontai“ miško maudynių gidės Linos Kerpauskaitės vedami mokiniai mokėsi mokslu grįstų praktikų, skirtų psichikos sveikatai stiprinti bei vidinei ramybei atkurti. Ši patirtis leido ne tik atitrūkti nuo kasdienės rutinos, bet ir geriau pažinti savo emocijas gamtos apsuptyje.

Veikla finansuojama Europos Sąjungos ir Mažeikių rajono savivaldybės lėšomis. Nuoširdžiai dėkojame Mažeikių visuomenės sveikatos biurui už suteiktą galimybę nemokamai dalyvauti šiame vertingame projekte.

Pasaulinė sveikatos diena

Pasaulinė sveikatos diena minima balandžio 7-ąją. Ši diena ir savaitė Viekšnių gimnazijoje buvo paminėta aktyviai ir kūrybiškai – mokiniai dalyvavo fizinese veiklose bei mokėsi atpažinti ir stiprinti savo emocinę gerovę.

 

Antimikrobinis atsparumas: kodėl tai svarbu šiandien‘?

Viekšnių gimnazijoje 2026 m. vasario mėnesį vyko renginiai,  skirti I–IIIg. klasių mokiniams. ,,Antimikrobinis atsparumas: kodėl tai svarbu šiandien‘‘. Tikslas: Suprasti atsparumo priežastis, pasekmes ir asmeninę atsakomybę.  Aiškinomės – kas yra antimikrobinis atsparumas, kaip jis atsiranda, kodėl tai pasaulinė problema? Mokiniai  atlikinėjo užduotis, pildė anketas, stebėjo informacinį – mokamąjį filmą, vyko diskusijos.

Sveikatos specialistė S. Griciuvienė

Sausio mėnesio renginiai

Viekšnių gimnazijoje 2026 m. sausio mėnesį vyko renginiai,  skirti  2–6 klasių mokiniams apie užkrečiamasias infekcines ligas, jų plitimo būdus, bei pagrindines prevencijos priemones. Užsiėmimų metu dalyviai sužino kas yra mikroorganizmai, grybai, bakterijos ir virusai, kuo jie skiriasi, kada ir kodėl vartojami antibiotikai bei kodėl svarbu juos naudoti atsakingai. Vyko viktorinos, praktiniai užsiėmimai su LEGO kaladėlėmis, žaidimas ,,Sustabdyk virusą‘‘, informacinių filmų peržiūros. Renginio tikslas – ugdyti vaikų sveikatos raštingumą, skatinti sąmoningą elgesį bei formuoti teisingus įpročius, padedančius užkirsti kelią infekcinių ligų plitimui.

Sveikatos specialistė S. Griciuvienė

Renginiai skirti Europos sveikos mitybos dienai paminėti

Lapkričio mėn. gimnazijoje vyko renginiai skirti Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Tikslas – ugdyti vaikų supratimą apie subalansuoto maisto pasirinkimą ir sveikų pusryčių svarbą kasdienėje veikloje. Mokiniai dalyvavo protų mūšyje, žiūrėjo informacinius filmus apie sveikos mitybos principus. Filmuose vaikams suprantamai ir patraukliai buvo pasakojama apie įvairių maisto produktų naudą, subalansuotos lėkštės sudėtį bei vandens svarbą organizmui. Vyko praktinės veiklos. Mokiniai, pasitelkdami kūrybiškumą ir žinias, gautas iš sveikatos priežiūros specialistės pateiktos informacijos, filmų, piešė „savo pusryčių lėkštę“, atlikinėjo testus. Vaikai rinkosi jiems patinkančius, tačiau sveikus produktus ir kūrė savo idealų pusryčių patiekalą. Ši veikla leido mokiniams praktiškai pritaikyti gautą informaciją, geriau įsiminti pagrindinius sveikos mitybos principus bei smagiai ir kūrybiškai praleisti laiką. Renginiai buvo informatyvūs, įtraukūs ir skatino mokinius aktyviau domėtis sveika gyvensena bei sąmoningiau rinktis maistą kasdienybėje.

Dantų priežiūros ir burnos higienos pamokos

Spalio mėnesį Viekšnių gimnazijoje 1-2 klasių mokiniai dalyvavo Mažeikių visuomenės sveikatos biuro projekte -užsiėmimuose, skirtose dantų priežiūros ir burnos higienos įgūdžiams stiprinti.

Vyko mokomųjų filmų peržiūra apie dantų priežiūrą, po to žinių įsisavinimo testo atlikimas, praktiniai mokymai, kaip teisingai valyti pieninius ir nuolatinius dantis. Dar kartą prisiminė, kodėl svarbu rūpintis savo burnos higiena kiekvieną dieną.

 

Viekšnių gimnazija dalyvavo Europos judumo savaitėje

Š. m. rugsėjo 16-22 dienomis Viekšnių gimnazija dalyvavo Europos judumo savaitėje, kurios tikslas – skatinti mokinius ir bendruomenę dažniau rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Visą savaitę mokiniai aktyviai leido laiką: mankštinosi, šoko, aktyviai leido laiką gimnazijos sporto aikštyne 1-4 kl. mokiniai  piešė mėgstamiausią judėjimo būdą. Šios savaitės veiklos parodė, kad fizinis aktyvumas suteikia daug džiaugsmo, teigiamų emocijų ir stiprina sveikatą.