Viekšnių gimnazijos 1–4 klasių mokiniai birželio 1 dieną, dalyvavo prevencinėje akcijoje „Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“, kurios tikslas – skatinti sveiką gyvenseną ir atkreipti dėmesį į rūkymo žalą. Renginio metu vaikai kalbėjosi apie sveikus pasirinkimus, aktyvų laisvalaikį ir gerą savijautą, o akcijos simboliu tapo spalvingi muilo burbulai, kviečiantys rinktis švarų orą ir sveiką gyvenimo būdą. Smagi ir prasminga veikla suteikė daug teigiamų emocijų bei priminė, kad sveiki įpročiai formuojasi nuo mažens.
Gimnazijos garbė 2026
Praktiniai pirmos pagalbos mokymai
Gimnazijoje 2026-05 mėnesį 3-5 ir 8 klasių mokiniams vyko praktiniai pirmos pagalbos mokymai. Tikslas – didinti supratimą apie savalaikio pirmos pagalbos suteikimo nukentėjusiam būtinumą, atpažinti ir įvertinti nelaimės ištikto žmogaus būklę, mokytis pirmos pagalbos teikimo įgūdžių. Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmus, skaidres, praktiškai bandė teisingai suteikti pagalbą nukentėjusiam.
Aš moku ir galiu suteikti pirmąją pagalbą
Gegužės 19 d. Mažeikių ,,Ventos‘‘ progimnazijoje vyko rajoninis Pirmos pagalbos renginys ,,Aš moku ir galiu suteikti pirmąją pagalbą‘‘. Renginio tikslas – skatinti mokinių praktinius įgūdžius teikiant pirmąją pagalbą, ugdyti atsakomybę, tinkamai reaguoti nelaimingų atsitikimų atvejais. Edukacinius mokymus vedė ilgametę profesinę patirtį turintis lektorius – paramedikas Andrius Raguckas, kuris kartu dirba ir skubios medicinos srityje. Dalyviai atliko pirmos pagalbos užduotis, sprendė įvairias situacijas, gilino teorines žinias.
Kviečiame!
Sumanaus moksleivio akademija
2026 m. gegužės 15 d. vyko baigiamasis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos projekto „Sumanaus moksleivio akademija“ renginys. Pagrindinis projekto tikslas – padėti jaunimui geriau pažinti studijų ir profesinio kelio galimybes. Projektas išsiskyrė tuo, kad mokiniai galėjo ne tik klausytis teorinių paskaitų, bet ir praktiškai „pasimatuoti“ būsimas profesijas. Dalyviai susipažino su realiais verslo ir regionų vystymo iššūkiais, lankėsi universiteto laboratorijose, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse bei sprendė praktines užduotis. Tokios veiklos padėjo ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir atsakomybę už tvarią ateitį.
Baigiamojo renginio metu IIIa klasės gimnazistės Germilė Griciūtė, Deimantė Pranauskaitė ir Oksana Bružaitė garbingai apgynė savo projektinį darbą „Vabzdžiai: kenkėjai ar draugai?“ prieš Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos komisiją.
Svarbia projekto dalimi tapo ir baigiamasis renginys – VDU Studijų festivalis. Šis festivalis mokiniams suteikė puikią galimybę vienoje vietoje susipažinti su įvairiomis studijų kryptimis, fakultetais, universiteto bendruomene bei studentišku gyvenimu. Festivalio metu vyko interaktyvios veiklos ir kūrybinės dirbtuvės, studijų programų pristatymai, konsultacijos apie stojimo bei karjeros galimybes, inovacijų demonstracijos, žaidimai, diskusijos ir bendruomeniškumą skatinančios veiklos. Už atliktas užduotis mokiniai galėjo rinktis įvairius prizus.
Respublikinis kūrybinis komiksų konkursas „Po šimts pypkių, seneli!“
Balandžio mėnesį autorės Aušrinė Tilindė ir Greta Alice pakvietė vaikus į nuotaikingą ir pašėlusį kūrybinį konkursą „Po šimts pypkių, seneli!“, kuriame svarbiausia – vaizduotė, netikėtos idėjos ir kūrybos džiaugsmas.
Konkurso dalyviams reikėjo pasirinkti vieną iš keturių pateiktų komiksų šablonų ir savaip užbaigti istoriją. Vaikai galėjo leistis į linksmus nuotykius, kurti juokingas, nutrūktgalviškas ar visiškai netikėtas istorijų pabaigas, kurios nustebintų net patį senelį.
Dalyvauti konkurse buvo kviečiami visi kūrėjai iki 12 metų, nepriklausomai nuo meninių gebėjimų ar piešimo patirties. Organizatoriai skatino vaikus nebijoti eksperimentuoti, drąsiai reikšti savo mintis ir kurti originaliai, nes šiame konkurse svarbiausia buvo ne tobulos linijos, o kūrybiškumas, išradingumas ir smagios idėjos.
Kūrybinį komiksą sukūrė ir konkurse dalyvavo mūsų gimnazijos 5a klasės mokinė Beatričė Liepa Nacytė, kuri savo darbu atskleidė vaizduotę, originalų požiūrį ir kūrybinį sumanumą.
Sveikiname Liepą Beatričę ir ją dalyvauti kūrybiniame konkurse paskatinusią socialinę pedagogę Dovilę Kauneckienę!
Sveikiname!
Karjeros kryptys | Mažeikiai 2026
2026 m. gegužės 5 dieną II ir III gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo interaktyviame karjeros dienos renginyje „Karjeros kryptys | Mažeikiai 2026“.
Universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, verslininkai siūlė įvairias veiklas, kurios sulaukė didelio susidomėjimo – dalyviai aktyviai įsitraukė, domėjosi ir drąsiai bandė savo jėgas.
Tokie renginiai ne tik padeda geriau pažinti profesinį kelią, bet ir įkvepia jaunus žmones atrasti savo stiprybes bei drąsiai rinktis ateities kryptį.
Praktinis pažinimas ir gyvas bendravimas yra vienas efektyviausių būdų padėti jaunimui apsispręsti dėl savo profesinės ateities.








