Kovo 18 dieną gimnazijoje vyko TŪM projekto tinklaveikos metodinė diena „TŪM aidas: nuo organizacinio plano iki švaraus garso“, kurioje drauge su kolegomis iš Mažeikių Židikų M. Pečkauskaitės gimnazijos bei Mažeikių Sodų pagrindinės mokyklos aptarėme, kaip sekėsi vykdyti kultūrines bei lyderystės veiklas. Susitikimo metu pranešimus skaitė mūsų gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Atvykę kolegos turėjo galimybę aplankyti gimnazijos edukacines erdves bei išbandyti naujai įrengtos STEAM laboratorijos įrangą.
Gruodžio 9 dieną grupė mokinių iš 8a ir 8b klasių kartu su matematikos mokytojomis O. Ežerskiene ir D. Romutiene dalyvavo TŪM veiklos plane numatytoje STEAM išvykoje į Šiaulius. Mokiniai lankėsi „Rūtos saldainių fabrike, kur dalyvavo STEAM veiklose, integruodami matematiką ir šokolado gamybą.
Mokiniai sužinojo, kas ir kur atrado šokoladą, kaip jis atkeliavo į Europą, kaip vyksta šokolado gamyba. Įdomiausia buvo patiems gaminti šokoladinius skanėstus. Saldainių formos, šokolado sudėtinių dalių proporcijos ir procentai, cheminės šokolado
formulės, gamybos išlaidos ir pelnas- tai matematika, be kurios nebūtų šokolado.
Kita integruota veikla vyko pagrindinėje Šiaulių miesto aikštėje, kur stovi šventinė eglė. Mokiniai matavo eglės aukštį, aikštės ilgį ir plotį, skaičiavo plotą ir perimetrą. Taip pat ugdė įvairias kompetencijas, susijusias su pažinimu ir bendravimu išvykoje „Skaičiuojam, matuojam, ragaujam“. Pasirodo, visur reikalinga matematika. Puikiai praleidę laiką grįžo į namus.
Lapkričio 21d. gimnazijoje vyko Mažeikių r. savivaldybės TŪM pažangos plano 140c punkto STEAM veikla ,,N2. Mokslo šturmas“. Renginį vedė Ignas Alminauskas ir Justina Anulytė. Mokiniai stebėjo pasirodymą, kupiną ekstremalių eksperimentų: stingdantis azotas, ugnis, sienas drebinantys sprogimai, egzotiškos dujos bei elektros išlydžiai. Renginio dalyviai buvo supažindinti su matomais fizikiniais ir cheminiais reiškiniais. Kad pasirodymas nepasimirštų dar ilgai, mokiniai turėjo progą patys išbandyti eksperimentus. Smagu mokslą patirti gyvai.
2025 m. lapkričio mėn. 19 dienos vakaras buvo pilnas tikrų ir stiprių emocijų. Gimnazijos bendruomenė rinkosi į TŪM plano 140a veiklos mokymų „Įtraukiojo ugdymo sėkmės komponentai“ refleksiją – „Bendruomenės forumą“. Forumo tikslas: sutelkti mokyklos bendruomenę – mokytojus, mokinių tėvus ir švietimo specialistus – bendram dialogui apie įtraukiojo ugdymo principus ir praktiką, siekiant užtikrinti palankias, prieinamas ir kiekvieno mokinio sėkmei palankias mokymosi sąlygas.
Mokinių tėveliai dalijosi patirtimi, kas lemia sėkmingą SUP mokinių adaptaciją gimnazijoje, kokie komponentai svarbūs, organizuojant ugdymą autizmo spektrą turintiems mokiniams. Daug emocijų sukėlė režisieriaus Lino Mikutos dokumentinio filmo „Gabrielius ir neprarastojo rojaus“ peržiūra ir aptarimas.
Spalio 14 d. gimnazijos aštuntokai dalyvavo TŪM išvykoje į mokslo ir inovacijų centrą „Mokslo sala”. Ekspozicijoje „Žmogus. Gamta. Mašina” mokiniai turėjo galimybę liesti ir išbandyti 140 interaktyvių eksponatų. Biologijos laboratorijoje tyrinėjo vėdarėlių gebėjimą pasirinkti sau palankią aplinką. Fizikos-inžinerijos laboratorijoje su mikrovaldikliais kūrė muzikos instrumentus. O išmanaus miesto laboratorijoje – modeliavo robotuką, kurį atspausdino 3D aparatu.
Po aktyvių užsiėmimų mokiniai galėjo pailsėti ir patirti Visatos didybę 11m skersmens planetariumo kupole ir stebėti 8K raiškos seansą. Smagu mokslą patirti gyvai.
2025 m. spalio 22 d. buvo organizuota TŪM plano 140c veiklos išvyka, kurios metu 7b ir 8ab klasės mokiniai vyko į Klaipėdos dramos teatrą susipažinti su teatro užkulisiais. Mokiniai susipažino su teatro struktūra, istorija, pastato architektūra, scenos dekoracijomis. Ekskursijų vadovė Greta mokiniams paaiškino pagrindinius teatro technikos (apšvietimas, garsas, scenos mechanika) veikimo principus. O labiausiai mokinius žavėjo kostiumų kambarys, kuriame labai daug įvairių kostiumų, daug istorijos ir paslaptingumo. Vieną kostiumą, kuris sveria 4 kg, buvo galima ir pasimatuoti. Taigi, mokiniai džiaugiasi susipažinę su tuo, kas vyksta dar gerokai anksčiau prieš prasidedant spektakliams.
Spalio 1 d. 7b, 8a, 8b klasių mokiniai dalyvavo TŪM išvykoje į Garsios Tylos observatoriją. Observatorijos įkūrėjas S. Šatkauskas vedė interaktyvią paskaitą apie žvaigždžių gimimą ir mirtį, galaktikas, Saulės sistemos planetas ir kosmoso reiškinius. Per elektroninį teleskopą mokiniai stebėjo Saulę, mėlynąją planetą, ūkus ir žvaigždynus. Išvykos metu buvo pagilintos astronomijos ir fizikos žinios, kurios skatina kritinį mąstymą ir susidomėjimą tiksliaisiais mokslais
2025 m. spalio 7 d. būrys gimnazistų, lydimų mokytojų Gretos Jeraminaitės, Vijolos Liachovienės ir Birutės Raudonienės, dalyvavo TŪM Mažeikių r. savivaldybės pažangos plano 140 punkto „Lyderystės akademija“ veiklose Vilniuje. Kelionės metu mokiniai pasidalijo į grupeles, kur kiekviena gavo lyderio vaidmenį.
Mokinių mintys apibendrinant veiklas:
„ Aplankytas Automuziejus paliko didelį įspūdį – tai buvo tikrai įdomi ir įsimintina patirtis. Muziejuje pamatėme daug įvairių automobilių iš senų laikų, kai kurie atrodė tarsi iš filmų. Buvo įdomu sužinoti, kaip keitėsi automobilių dizainas ir technologijos per daugelį metų. Ypač patiko seni lenktyniniai automobiliai ir jų istorijos. Iš muziejaus išėjome su puikia nuotaika ir noru sugrįžti dar kartą.“
„Dalyvavome laidos „Myliu Lietuvą” filmavime, kuriame iš šono stebėjome visus laidos filmavimo užkulisius ir mokėmės ne tik apie Lietuvą, bet ir apie lyderiui būdingas savybes. Stebėdami laidos filmavimą galėjome pastebėti, kad lyderystei būdingas gebėjimas suburti komandą ir motyvuoti ją siekiant bendro tikslo. Laidos vedėjas, komanda ir komandos kapitonai demonstravo pasitikėjimą savimi bei aiškų bendravimą, o tai padėjo išlaikyti tvarką ir gerą atmosferą. Taip pat buvo galima suprasti, kad tikras lyderis moka išklausyti kitus, priimti sprendimus greitai ir drąsiai, skatindamas bendradarbiavimą.‘
Rugsėjo 26-ą dieną gimnazijoje baigėsi TŪM veiklos plane numatyta ilgalaikė programa „Įtraukiojo ugdymo sėkmės komponentai“. IV programos modulis buvo sudarytas iš dviejų dalių.
I-oji dalis „Procesinė įtraukiojo ugdymo tvarka: problemų atpažinimas, sprendimų modeliavimas“ gimnazijos mokinių tėvams ir mokytojams vyko rugsėjo 15 d. Lektorė psichologė Skaistė Rimkienė susirinkusiems mokinių tėveliams bei mokytojams kalbėjo apie kiekvieno vaiko savitumus, paauglystės iššūkius, bendravimo ypatumus, atsakė į tėvų klausimus, kvietė atvirai diskusijai.
Rugsėjo 26 d. vykusioje II dalyje gimnazijos mokytojams psichologė Oksana Mačėnaitė patarė, kaip teikti pagalbą specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams, kaip organizuoti ugdymą, kaip suprasti mokinių elgesį ir tinkamai į jį reaguoti.
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gimnazijoje tęsiamos TŪM plane numatytos veiklos. Rugsėjo 20 dieną buvo organizuota TŪM plano 140c veiklos „STEAM integruotos kūrybinės veiklos“ programa–išvyka „Šokantys šešėliai tarp legendų ir mokslo“, kuri vyko Kuršių Nerijoje. Veikloje dalyvavusios merginos tyrinėjo Juodkrantės Raganų kalno legendas ir mitus, sužinojo, kodėl žmonės kūrė tokias istorijas, kaip jos buvo aiškinamos gamtos reiškinių atžvilgiu, kūrė mažus modelius – instaliacijas iš paprastų gamtoje randamų medžiagų. Naudodamos judesį, bandė atkurti Raganų kalno erdvės kompoziciją ir matytas skulptūras, kūrė improvizacinius etiudus. Pasitelkusios vaizduotę, bandė vizualiai išmatuoti skulptūrų aukščius, pločius, palyginti proporcijas. Saulėtas Nidoje leido „žaisti“ su šešėliais – stebėti jų kitimą priklausomai nuo Saulės padėties. Dalyvaudamos šokio festivalyje, drauge su kitais šokančiais analizavo šokio judesių ritmiką: kartojimo intervalus, simetriją, kūrė geometrines formas, kurias kuria kūnai erdvėje. Programos dalyvėms diena buvo kupina naujų potyrių, džiaugsmo ir netikėtumų.