Tarptautinis integruotas vokiečių kalbos-dailės projektas „Menas kovoja su sienomis“

Mūsų gimnazijos IIa klasės mokiniai ir jų dailės mokytoja Gitana Butkuvienė dalyvavo tarptautiniame integruotame vokiečių kalbos-dailės projekte „Menas kovoja su sienomis“. Projektas simbolizuoja Berlyno sienos griuvimą 1989 m. lapkričio 9 d. ir taikią revoliuciją buvusioje Vokietijos Demokratinėje Respublikoje. Oro paštu mūsų gimnaziją pasiekė baltos gipsinės plytelės, simbolizuojančios Berlyno sienos dalis, ant kurių dešimtokai piešė laisvę, taiką, drąsą kovoje prieš neteisybę, priespaudą, simboliais išreiškė savo emocijas, mintis ir jausmus.

Jų darbais galima gėrėtis projekto svetainėje: Kunst gegen Mauern – Das Schulprojekt (kunst-gegen-mauern.de)

Viešnių gimnazijos mokinių darbus lydi tekstas:

/Vertimas/

Lietuva yra maža, tačiau nuostabi ir narsi šalis. 50 sovietinės okupacijos metų paliko gilų kraujuojantį pėdsaką mūsų šalies istorijoje. Viekšnių gimnazijos, esančios visiškai netoli Latvijos sienos, mokinių piešiniuose atsispindi mintys apie laisvą, tolerantišką pasaulį be smurto ir sienų.

Vokiečių k. mokytoja Gilma Plūkienė