Nepamirštama savaitė pas draugus Vokietijoje

Viekšnių gimnazija turi puikius partnerius Vokietijos Stendalio mieste – Comenius mokyklos mokinius ir mokytojus. Po pandemijos pertraukos bendradarbiavimas dar labiau suintensyvėjo, ir vokiečių kalbos besimokantiems mokiniams atsivėrė dar platesni vartai pažintinėms kelionėms į Vokietiją, projektams ir draugystės ryšiams su bendraamžiais iš Comenius mokyklos.

Prieš kelias dienas grupė mūsų gimnazijos moksleivių grįžo iš savaitę trukusios kelionės į Vokietiją. Diena Berlyne prabėgo neįtikėtinai greitai. Šis miestas, išsiskiriantis tolerantiškumu ir tautų gausybe, lyg magnetas traukia viso pasaulio jaunimą. Jis alsuoja sena istorija, kurią pagyvina modernistinė architektūra, čia gausu kultūrinių renginių ir netradicinių muziejų. Mums ilgai nesinorėjo išeiti iš vaško figūrų muziejaus, stebėjomės ir gėrėjomės garsiomis pasaulio žvaigždėmis, kurios į mus lyg gyvos žvelgė iš muziejaus salių.

Savaitė Stendalyje atnešė gausybę neišdildomų įspūdžių. Comenius mokyklos bendruomenė mūsų viešnagę taip puikiai organizavo, kad nei minutės neleidome veltui: dalyvavome pamokose, lankėme aplinkinius miestus ir miestelius, keturračiais vykome stebėti retų paukščių, leidome laiką intelektualiame PHENO – muziejuje, kur stebėjome Tornadą, kalbėjome su robotais ir bandėme išsiaiškinti labai daug įdomių gamtos reiškinių. Mus visur lydėjo 6 Comenius miokyklos moksleiviai ir jų mokytojai. Jie mus lepino ledais ir tikrais turkiškais kebabais, pasakojo mums apie savo miestą ir surengė vaišes mūsų atsisveikinimo popietei. Ir dar daug daug nuostabių akimirkų lydėjo mūsų kelionę, kurias sunku aprašyti, jas reikia tiesiog patirti.

Skaistė: Mane sužavėjo žmonių draugiškumas ir mandagumas, patiko Vokietijos architektūra, muziejai ir pamokos, kuriose teko sudalyvauti.

Goda: Džiaugiuosi, turėjusi galimybę pažinti Vokietiją, pagerinti kalbos žinias, susipažinti su šalies kultūra, pažinti nuoširdžius bei entuziazmo kupinus mokytojus ir mokinius.

Danielius: Kelionė buvo tikrai nuostabi. Vokietija yra įspūdinga šalis. Man joje išsiskyrė labai graži architektūra ir žmonių draugiškumas. Ypač dosnūs buvo Comenius mokyklos mokytojai ir mokiniai, su kuriais tikiuosi palaikyti ryšį ir juos vėl sutikti ateityje. Taip pat senoviniai vokiški namai ir vakarais apšviestos gatvės yra neužmirštamas vaizdas.

Ir pabaigai puiki naujiena visiems, kurie mokosi ar žada mokytis vokiečių kalbos: Nuo šiol net du kartus metuose gyvai susitiksime su savo draugais iš Comenius mokyklos. Kasmet rudenį jie atvyks pas mus, o mes pavasarį vyksime pas juos. Tad spalio pirmą-antrą savaitę mūsų mokykloje svečiuosis būrelis Comenius mokyklos moksleivių su savo mokytojais. Žadame įtraukti į draugystės projektą visus vokiečių kalbos besimokančius mokinius. Jau dabar kviečiame visus teikti idėjas ir dalintis mintimis, ką įdomaus visi drauge galėtume nuveikti per Lietuvos-Vokietijos draugystės savaitę Viekšnių gimnazijoje. Būkite aktyvūs, o kurie dar svarstote, ar rinktis vokiečių kalbą, nedvejokite ir prisijunkite prie mūsų! Jūsų laukia daug smagių ir spalvingų projektų.

Vokiečių kalbos mokytoja Gilma Plūkienė