J. Basanavičiaus g. 1, Viekšniai, Mažeikių rajonas

Birželio 7 d. mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo neeilinėje kelionėje į Klaipėdą, kur įgyvendino 140-ąją TŪM veiklos plano „Lyderių akademijos“ veiklą ir įsiliejo į Olimpinės dienos šurmulį, kupiną energijos, sportinių iššūkių ir įkvepiančių susitikimų.

Pirmiausiai stebėjome stipriausių ugniagesių gelbėtojų varžybas ir užduotis, kurios reikalauja specialaus pasiruošimo, ištvermės, žinių ir lyderio savybių. Moksleiviai ir patys turėjo galimybę išbandyti net 106 skirtingas sportines veiklas ir rinkti taškus, kuriuos vėliau iškeitė į prizus. O svarbiausia – susitiko su tikrais sporto profesionalais ir olimpiečiais.

Olimpinės dienos dalyviai sėmėsi motyvacijos iš olimpinės čempionės Dainos Gudzinevičiūtės, kuri dalyvavo net 5 olimpinėse žaidynėse ir 2000 m. Sidnėjuje iškovojo auksą! Taip pat klausėsi Vaidos Mačianskienės paskaitos apie asmeninių savybių pažinimą ir lyderystę. Mokiniai bendravo su olimpiniu vicečempionu irkluotoju Mindaugu Griškoniu, o taip pat – su legendiniu dviratininku Ramūnu Navardausku, lenktyniavusiu prestižinėse Giro d’Italia ir Tour de France varžybose! Olimpinė mylia tapo svarbiausiu fiziniu iššūkiu – ją visi bėgo kartu su daugkartine rekordininke Egle Balčiūnaite. Po finišo visi pasipuošė ne tik medaliais, o dar daugiau – šypsenomis, pasididžiavimu ir naujomis jėgomis toliau augti kaip stipri, aktyvi ir sąmoninga lyderių karta. Ši diena buvo apie daug daugiau nei sportą: apie komandą, vertybes, ryžtą ir tikėjimą savo jėgomis. Tokie renginiai – tai kelias į sveikesnę, aktyvesnę ir sąmoningesnę ateitį, kuri užaugins lyderius.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

 

Gimnazijoje užbaigta dar viena TŪM veiklos plane numatytų STEAM veiklų dalis – atnaujinti biologijos ir chemijos kabinetai bei įrengta nauja, šiuolaikiška, moderni laboratorija, kurioje IIa klasės mokiniai tapo pirmaisiais išbandžiusiais naują erdvę ir atlikusiais laboratorinį darbą – DBR išskyrimą iš vaisių”.

Nuotraukose užfiksuotas atnaujinimo procesas.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

Viekšnių gimnazijos  komanda 2025-05-29d. dalyvavo rajoninėse pirmosios pagalbos varžybose „Išgelbėk draugą 2025“, kurias organizavo Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Mokiniai  parodė savo gebėjimus, žinias, kaip įvairiais atvejais gelbėti žmogaus gyvybę, suteikti skubią pirmąją pagalbą namie, mokykloje, gatvėje. Komanda buvo apdovanota  pirmosios pagalbos vaistinėle ir padėkos raštu  – už žinias ir komandinį darbą.

Kiekvienais metais gegužės 31 d.  minima pasaulinė diena be tabako. Šios dienos paminėjimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į rūkymo žalą  organizmui bei skatinti atsisakyti rūkymo savo ir artimųjų sveikatos labui. Akcijos metu  ,,Pūsk muilo burbulus, o ne dūmus“ 1-4 kl. mokiniams sveikatos priežiūros specialistė akcentavo, kodėl pūsti balionus, muilo burbulus yra daug geriau nei dūmus. Įvairių formų, spalvų muilo burbulai visiems sukėlė tik teigiamas emocijas.

 

Gegužės 29 dieną Mažeikių Kalnėnų progimnazijoje vyko rajoninis rusų kalbos konkursas „ABĖCĖLĖS KELIU”. Mūsų gimnazijos šeštokų komanda pelnė geriausio prisistatymo nominaciją ir užėmė I- ąją vietą. Ačiū už nuoširdų, kūrybišką darbą Darijai Butkutei, Ievai Milieškaitei, Rugilei Kauneckytei, Enrikai Gustytei, Vainiui Plastininui ir Jokūbui Stankui. Dėkojame rusų k. mokytojai Daliai Margytei už mokinių paruošimą rajoniniam renginiui .

Gegužės 29 dieną 7-8-tų klasių mokiniai turėjo galimybę dalyvauti ,,Tūkstantmečio mokyklos II” veiklos projekto gamtos mokslų patyriminėje dienoje, kuri vyko Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio gimnazijoje. Mokiniai atliko įvairius tiriamuosius darbus biologijos, chemijos ir fizikos srityse.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

2025 m. gegužės 20 d. M. Račkausko gimnazijoje vyko rajoninė metodinė-praktinė konferencija, skirta M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms. Konferencijoje dalyvavo Ia ir 7a klasės mergaitės: Elzė Cicėnaitė, Ema Linkutė, Rugilė Veselytė, Adrija Runkauskaitė, Andrėja Papirtytė, Gabija Stulgaitytė. Jos išklausė pranešimus apie M. K. Čiurlionio vardo būrelio reikšmę Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijoje, apie M. K. Čiurlionio kūrybą pastele, apie praktinius pastelės technikos taikymo būdus. Taip pat improvizavo pasitelkdamos M. K. Čiurlionio kūrybą, bei pristatė savo darbus konferencijos dalyviams.

 

Gegužės 2 – 15 d. gimnazijoje vyko pradinių klasių mokinių dailyraščio konkursas. Konkurso tikslas – ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius. Pirmas etapas vyko klasėse, kur savo jėgas galėjo išmėginti visi mokiniai. Antrame etape dalyvavo po 2 mokinius iš kiekvienos klasės. Pradinukų darbus vertino lietuvių kalbos mokytojos. Sveikiname konkurso nugalėtojus: 1a klasės mokinį Kristupą Bružą, 2b klasės mokinę Eliją Niciūtę, 3a klasės mokinę Lukreciją Baltutytę, 4b klasės mokinę Darią Chechel.

Dailus raštas – tai ne tik grožis akiai, bet ir tikras kruopštumo, kantrybės bei pastangų įrodymas!

Dėkojame visiems dalyviams ir linkime tobulėti bei džiaugtis rašymo procesu.

Gegužės 14 d. Viekšnių gimnazijoje vyko TŪM plane numatytos „Knygių klubo“ veiklos, kurias organizavo ir vedė kuriantis praktikas Andrius Guginis. Mokiniai aktyviai dalyvavo organizuojamose veiklose, mokėsi kritiškai nagrinėti teksto turinį. IV klasės mokinių dalyvavimas popietėje „Išgyvenimo logika pagal Balį Sruogą“ atvėrė galimybes plačiau išnagrinėti rašytojo istorinį laikotarpį, aptarti kultūrinį kontekstą, pagrįsti savo mintis. III klasės

mokiniai kritiškai vertino rašytojos Salomėjos Nėries kūrybą, o 8-os klasės mokiniai susipažino su kūrinio „Musių valdovas“ pagrindinėmis mintimis, moralinėmis vertybėmis, istoriniu kontekstu.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

TŪM plane numatytas „Knygių klubo“ veiklas vykdė ir II-IV klasių mokiniai, kurie gegužės 15 d. vyko į Klaipėdą. Mokiniai aplankė Pilies muziejų, kur susipažino su Klaipėdos miesto istorija, svarbiausiais ir sunkiausiais miesto laikotarpiais, apžiūrėjo muziejuje esančią ekspoziciją.

Žiūrėdami filmą „Pietinia kronikas“ mokiniai sužinojo daug faktų apie Šiaulių miesto istoriją, žmonių gyvenimą pietinėje miesto dalyje, susipažino su metaforiškai perteiktomis problemomis. O visas literatūrines idėjas, kūrybinį kelią mokiniai analizavo spektaklyje „Meilė, velnias ir džiazas“. Mokinius žavėjo jaunuolių energija, drąsa, mokėjimas perteikti pagrindines mintis, puikiai suprato ir šeimų vertybes.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Nuoširdžiausiai sveikiname rajoninio dailiojo rašto konkurso prizininkes Eveliną Gedrimaitę (IIb kl.) – 2 vieta, Mortą Cicėnaitę (5 a kl.) ir Elzę Cicėnaitę (Ia kl.) – 3 vieta. Merginas konkursui ruošė lietuvių k. mokytojos Neringa Šlaustė ir Greta Duliebienė.

Mes jumis didžiuojamės!!!

2025 m. gegužės 13 d. būrelis „Kūrybinės dirbtuvės“ vyko į Ugdymo karjerai išvyką „Palangos krašto menininkai“. Išvykos metu aptarė Palangos krašto menininkų kūrybą, gyvenimo būdą. Mokiniai fotografavo, sėmėsi idėjų vaikščiodami Birutės parke, pajūriu, Basanavičiaus gatve. Birželio mėnesį gimnazijos erdvėse bus organizuojama informacinių plakatų paroda “Palangos krašto menininkai“.

Jau 10 metų Viekšnių gimnazija draugauja su Comenius mokykla Vokietijos Stendalio mieste. Draugystės projektą remia profesoriaus H.J.Kaschadės fondas. Kasmet abiejų mokyklų mokiniai vyksta vieni pas kitus ir parsiveža begalę įspūdžių, naujos patirties ir gerų emocijų. Pavasarį paprastai viekšniškiai aplanko Stendalį, o rudenį Comenius mokiniai atvyksta pas mus į Lietuvą.

Gegužės pirmąją savaitę penki Viekšnių gimnazijos mokiniai ir dvi jų mokytojos viešėjo pas savo draugus Comenius mokykloje. Stendalis yra netoli Berlyno, tad kelionės pradžioje visuomet skiriame laiko susipažinimui su Vokietijos sostine. O pamatyti ten tikrai yra ką: senasis kultūrinis centras su garsiais pasaulyje žinomais objektais, įdomūs ir turtingi savo kolekcijomis muziejai ir, be abejo, marga minia žmonių, suplaukusių į vieną tolerantiškiausių Europos miestų iš viso pasaulio atokiausių kampelių.

Visą kelionę mūsų mokinius lydėjo moksleiviai iš Comenius mokyklos: mums mokykloje gamino pusryčius ir drauge su mumis pusryčiavo, traukiniais važiavo į ekskursijas, vakarais kvietė mūsiškius pasivaikščioti, rodė dėmesį ir noriai pasakojo apie savo šalį. Pradžioje nedrąsus ir šiek tiek nejaukus bendravimas virto nuoširdžia draugyste.

Stengsimės, kad rudenį mūsų svečiams pas mus taip pat būtų smagu, parodysime jiems nuostabiausius mūsų šalies kampelius, nes Lietuva tikrai turi kuo didžiuotis.

Mūsų mokiniai mielai sutiko pasidalinti įspūdžiais iš kelionės.

Milda Jurkutė, 8a:

Kelionėje labai daug sužinojau apie Vokietiją – jos maistą, kultūrą bei gyventojus. Visi buvo nuostabūs ir rūpestingi, stengėsi padėti ir aprodyti savo gimtinę, aukodami mums savo laiką. Keliaudama susipažinau su įspūdingiausiomis Vokietijos vietomis ir nuostabiais žmonėmis.

Karolina Šiaulytė, 8a:

Ši savaitė buvo ypatinga, susiradau naujų draugų iš Štendalio, buvo labai įdomu ir gera leisti laiką kartu su jais, jie buvo labai draugiški, nuoširdūs ir šiltai mus priėmė. Man labiausiai patiko miestų ir miestelių architektūra, pastatai, kultūra, vaško ir gamtos muziejai. Patiko keliauti traukiniais ir metro.

Nojus Žukauskas, 8b:

Tai buvo smagi ir įdomi kelionė. Labiausiai patiko Magdeburgo vartai, miestų architektūra, šalies grožis. Stebėjausi laisvumu, galėjai rengtis, kaip nori. Smagu buvo važiuoti traukiniu. Džiaugiausi mokinių draugiškumu.

Tadas Skvereckas, 8a:

Kelionė buvo nuostabi. Man labiausiai patiko Berlyno Reichstagas, Magdeburgo katedra, Harco kalnai, transportas ir kelių eismas.

Justė Žukauskaitė, 8b:

Ačiū už gerą kelionę į Vokietiją, buvo tikrai smagu, buvo daug įspūdžių, viskas patiko, mokiniai, su kuriais bendravome, buvo labai geri.

 

Gimnazijoje 2025 gegužės mėnesį 6- Ig. klasių mokiniams vyko praktiniai pirmos pagalbos mokymai. Tikslas – didinti supratimą apie savalaikio pirmos pagalbos suteikimo nukentėjusiam būtinumą, mokytis pirmos pagalbos teikimo įgūdžių. Mokiniai žiūrėjo mokomuosius filmus, praktiškai bandė teisingai suteikti pagalbą nukentėjusiam.

Gegužės 12-13 dienomis gimnazijos pradinukai tęsė TŪM integruoto projekto „Girdžiu, matau, mąstau” veiklas- vėl susitiko su „Mokomanija” edukatoriumi Andriumi skaitymo dirbtuvėse. Projektu siekiama įveiklinti mokinius tyrinėti, formuoti naujus skaitymo įpročius, sudaryti galimybes praktiškai išbandyti kūrybiškumą skatinančius metodus, kuriant integruotą ugdymo

turinį. Projekto veiklose pynėsi lietuvių k., šokio, dailės, muzikos dalykų veiklos, kurios padėjo mokiniams „kitaip” atrasti skaitymo džiaugsmą.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Balandžio 30 d. gimnazijoje vyko tradicinė respublikinė gamtotyrinė-kraštotyrinė konferencija „Per pažinimą- į išsaugojimą“. Konferencijos tikslas – skatinti aktyvų mokytojų bendradarbiavimą dalinantis gerąja patirtimi, ugdant gamtotyros, kraštotyros bei patyriminio ugdymo patirtis, skatinti mokinių domėjimąsi gamta, savo kraštu, pasidalinti patirtimi apie atliktus stebėjimus ir tyrimus.

Konferencijoje pranešimą skaičiusi Aldona Kuprelytė, Žemaitijos nacionalinio parko kraštovaizdžio apsaugos skyriaus specialistė, priminė apie papročių ir tradicijų puoselėjimą bei žemaičių kalbos išsaugojimo svarbą. Laura Mikašauskienė, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos visuomenės informavimo specialistė, suteikė svarbios informacijos apie pamokas gamtoje, kaip pažinti augalus ir paukščius. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos Ventos regioninio parko grupės lankytojų centro administratorė Indrė Statkuvienė skatino tobulinti mokinių supratimą apie artimiausią gamtinę, istorinę ir kultūrinę aplinką, taikant patrauklius, įdomius mokiniui veiklos metodus. Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos pradinių klasių mokytoja Sonata Mylienė pasidalino patirtimi apie mokinių atliktus stebėjimus ir tyrimus.

Pranešimus pristatė ir gerąja patirtimi dalijosi Mažeikių r. Viekšnių gimnazijos, Akmenės r. Akmenės gimnazijos, Telšių r. Luokės Vytauto Kleivos gimnazijos, Mažeikių r. Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos, Mažeikių Pavasario progimnazijos, Mažeikių Senamiesčio progimnazijos bei Mažeikių ,,Žiburėlio“ pradinės mokyklos mokiniai. Mokinių pranešimuose atsispindėjo geroji patirtis, įsitraukimas į gamtamokslinius ir kraštotyrinius tyrimus, eksperimentus.

Mokiniai patyrė malonių įspūdžių dalyvaudami Viekšnių Kultūros centro edukacijoje „Kartu molio taku“.

Vis daugiau mokytojų suvokia ir vertina konferenciją, kaip puikią galimybę pasidalinti gerąja patirtimi.

Akimirkos iš renginio.

Rajoninėje 3 – 4 klasių mokinių olimpiadoje 3b klasės mokinė Vanesa Vaičiūtė geriausiai atliko trečiokams skirtas užduotis ir užėmė 1-ąją vietą. Vanesa yra pakviesta gegužės 10 dieną dalyvauti LPMO (Lietuvos pradinukų matematikos olimpiada) Vilniuje. Sveikiname Vanesą, jos mokytoją Henritą Kateivienę ir linkime sėkmės respublikinėje olimpiadoje!

Balandžio 25 d. gimnazijos mokytojai dalyvavo mokymuose „Įtraukusis ugdymas: ugdymosi iššūkiai – nuo atpažinimo iki įveikos”. Tai ilgalaikių TŪM plane numatytų mokymų gimnazijos bendruomenei „Įtraukiojo ugdymo sėkmės komponentai“ II modulis, kurį vedė Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos psichologė Elena Šmetienė ir specialioji pedagogė Valda Bružienė.

Mokymų tikslas – Supažindinti su ugdymosi iššūkiais, kurie dažnai nepastebimi ar klaidingai suprantami (skaitymo sutrikimas, dėmesio ir aktyvumo sutrikimas) ir kurie ilgainiui stipriai apriboja mokinių turimą individualų pažintinį, bei mokymosi potencialą ugdymosi procese.

Mokymų metu buvo aptarta kaip identifikuoti užmaskuotas ugdymosi problemas, kokius metodus ir priemones taikyti mokiniams, kad jie siektų pozityvių ugdymosi rezultatų. Lektorės pateikė naujausią specialiosios ir pedagoginės psichologijos praktiką bei neuromokslo atradimus disleksijos ir ADHD srityje.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Balandžio 17 dieną I-IV gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo TŪM plano veiklos „Lyderystės akademija“ išvykoje į Vilnių. Pirmoji lyderystė pamoka vyko LR Seime. Išvykos dalyviai turėjo galimybę „pasimatuoti“ Seimo nario kėdę, susipažino su Seimo narių Valiaus Ąžuolo, Tomo Martinaičio, jų padėjėjų darbais, stebėjo  LR Seimo plenarinį posėdį, apžiūrėjo Seimo patalpas. Dar tris lyderystės pamokas, kurias organizuoti padėjo gimnazijos alumnė Kamilė Birškytė,  gimnazistai klausė Vilnius TECH auditorijoje. Pamoką apie lyderystę ir viešąją kalbą – įvaizdžio galią gimnazistams vedė Vilnius TECH Kūrybinių industrijų fakulteto prodekanė Angelė Tamulevičiūtė-Šekštelienė. Apie lyderystę kino pasaulyje kalbėjo – VILNIUS TECH dėstytoja, LMTA docentė, žinomų filmų, tokių kaip „Šiukšlyno žmonės“ bei „Drugelio širdis“ režisierė Inesa Kurklietytė. Visus sužavėjo televizijos prodiuserio, dailininko, dainų autoriaus ir Bix grupės lyderio Sauliaus Urbonavičiaus-Samo  pamoka apie asmeninę lyderystę bei informacinių technologijų įtaką žmogaus gyvenimui.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Balandžio 15d. Mažeikių r. Viekšnių gimnazijoje lankėsi du jauni lektoriai iš Vokietijos Jenny Jessica Sommer ir Julius Koenitz, kurie vedė dirbtuves vyresnių klasių mokiniams tema „Kaip dirba žurnalistai? Kokia atsakomybė tenka žiniasklaidai?“. Tai Goethes instituto dovana Viekšnių gimnazijai. Šis renginys yra iniciatyvos PERSPECTIVES („Perspektyvos“), skirtos nepriklausomai, konstruktyviai daugiasluoksnei ir daugiašalei žurnalistikai remti, dalis. Iniciatyvą įgyvendina tarptautinis redaktorių tinklas , kuriam vadovauja Goethes institutas. PERSPECTIVES iš dalies finansuoja Europos Sąjunga. Lektoriai mokiniams organizavo atvirą diskusiją apie žiniasklaidą, su jais kartu diskutavo apie žurnalistiką, pasaulio žinias, politiką, žaidė su renginio tema susijusius žaidimus. Svečių teikiama informacija buvo naudinga ir aktuali šių dienų pasaulio kasdienybėje, todėl mokiniai noriai dalyvavo užduotyse ir įsitraukė į diskusijas, kurios padėjo lengviau pažinti žiniasklaidos pasaulį. Dėkojame Vilniaus Goethes institutui, vokiečių kalbos mokytojai Gilmai Plūkienei už šį renginį, o taip pat mūsų anglų kalbos mokytojoms Rasai Ronkienei ir Anastasiiai Chechel už suteiktą galimybę ir palaikymą.

Balandžio 14 dieną startavo integruotas projektas „Girdžiu, matau, mąstau”, kurio tikslas-ugdyti pradinių klasių mokinių kūrybiškumą, kultūrinį sąmoningumą ir saviraišką per integruotas lietuvių kalbos, muzikos, šokio, dailės ir technologijų veiklas, pasitelkiant pojūčius – klausą, regą ir mąstymą. Balandžio 14-15 dienomis kūrybines „Skaitymo dirbtuves” pradinių klasių mokiniams organizavo kuriantis praktikas, Andrius Guginis. Pradinukai aktyviai įsijungė į organizuojamą veiklą, atliko įvairias kūrybines užduotis, dirbo grupėse, kūrė pasakojimus. Po užsiėmimų pradinių klasių mokytojos su Andriumi aptarė įvykusias veiklas bei suplanavo būsimus susitikimus. Pradinukai projekto veiklų tęstinumui su A.Guginiu susitiks gegužės 12-13 dienomis.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Balandžio 16 d. „Ventos” progimnazijoje vyko Mažeikių rajono 1-4 klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodis – pasaulio pradžia”. Į konkursą vyko 1a klasės mokinys Kristupas Bružas ir 3b klasės mokinys Gabrielius Balvočius. Abu vaikinai garbingai atstovavo gimnazijai. Didžiulė sėkmė šį kartą nusišypsojo Gabrieliui Balvočiui, kuris 3-4 klasių kategorijoje iškovojo I-ąją vietą. Sveikiname Gabrielių ir jo mokytoją Henritą Kateivienę.

Pirmokas Kristupas apdovanotas padėka už dalyvavimą konkurse. Dėkojame Kristupui už drąsą ir puikią žodžio raišką bei jo mokytojoms Violetai Gurskienei ir Viktorijai Dapšytei už pagalbą ruošiantis konkursui.

Balandžio 15 dieną vyko rajoninė 5-8 kl. mokinių matematikos olimpiada, kurioje 7b klasės mokinys Armandas Pocius užėmė I-ąją vietą. Olimpiadai Armandą ruošė matematikos mokytojas mokytojas Valdas Motuzas. 8a kl. mokinys Tadas Skvereckas olimpiadoje užėmė II vietą. Tadui pasiruošti olimpiadai padėjo matematikos mokytoja Orinta Ežerskienė. Sveikiname jaunuosius matematikus ir jų mokytojus.

Balandžio 11 dieną IIIb klasės mokiniai vykdė „Knygių klubo“ projekto mokiniams veiklą – lankėsi Židikuose esančiame „Šatrijos Raganos“ muziejuje, kur susipažino su rašytojos gyvenimo biografija ir kūryba, skaitė rašytojos kūrinių ištraukas,  aplankė jos gyvenamąsias vietas, nuvyko ir Šv. Onos koplyčią, kur aplankė Šatrijos Raganos kapavietę.

Balandžio 14 dieną  I-II ab klasės mokiniai vyko į Mažeikių muziejų. Išvykos metu mokiniai dalyvavo edukacinėje tautosakinėje veikloje – „Kalendorinės šventės Žemaitijoje – Velykos“. Mokiniai susipažino su kiaušinių marginimo metodais, spalvų reikšmėmis, raštais. Įgytas žinias pritaikė patys margindami margučius. Mokiniai taip pat apžiūrėjo muziejuje esančias ekspozicijas. Grįžę į gimnaziją, aptarė išvyką, skaitė ir kūrė velykinius eilėraščius, diskutavo apie tautosakos reikšmę šiuolaikinei literatūrai.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Balandžio 1 dieną 8ab klasės mokiniai vykdė TŪM plane numatyto „Knygių klubo“ projekto veiklą. Mokiniai dalyvavo integruotoje lietuvių kalbos ir literatūros ir istorijos pamokoje – „Knygnešio diena“. Pamokos metu, dirbdami grupėse, peržiūrėję filmą, perskaitę eilėraščius, skirtus knygnešiams, mokiniai prisiminė knygnešystės laikus, iššūkius, sunkumus ir knygnešių svarbą mūsų istorijoje.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Konkurse, Pasaulinei sveikatos dienai paminėti, kurią organizavo Visuomenės sveikatos specialistai, Viekšnių gimnazijos 1a klasės plakatas įvertintas III vieta.   Dėkojame visiems mokiniams
dalyvavusiems konkurse. Sveikiname ir linkime tikro, natūralaus požiūrio į sveiką gyvenseną.

Pasaulinei sveikatos dienai paminėti, Viekšnių gimnazijoje vyko akciją ,,Rūpinkis sveikata – sirgti nemadinga‘‘. Prieš prasidedant pamokoms visus atvykusius į gimnaziją V.G.K. nariai kvietė pasimatuoti kraujo spaudimą, įsivertinti emocinę savijautą (stendas –  emocijų termometras), pasimatuoti kūno svorį. 1- 4 klasių mokiniams buvo sveriamos kuprinės, primintos rekomendacijos.  Akcijos veiklų apibendrinimas bus patalpintas TAMO dienyne.

 

2025 m. balandžio 4 dieną gimnazijoje įvyko „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama Mažeikių mokomųjų mokinių bendrovių regioninė eXpo 2025 – įkvepianti praktinio verslumo ugdymo patirtis, kurioje moksleiviai pristatė savo sukurtas mokomąsias mokinių bendroves (MMB), jų siūlomus produktus ar paslaugas, bendravo su verslo mentoriais, lankytojais bei demonstravo įgytas antreprenerystės žinias. Svečių sulaukėme iš Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos, Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Mažeikių Merkelio Račkausko, Mažeikių Gabijos, Sedos Vytauto Mačernio, Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijų. Komija, kurią sudarė įvairių įmonių atstovai, I vietos laimėtoja išrinko Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos MMB „Sėkmės mazgas“. Jai buvo įteikta Europietiškiausios MMB nominacija ir kelialapis į Nacionalinę eXpo, kuri vyks gegužės 9 d. Vilniuje.

Mokiniai taip pat turėjo galimybę susipažinti su Vitalijaus Baltučio, puoselėjančio puodininkystę, įmonių įkūrėjų „Jadvygos žolės“, „Rieda pica“, „Pukuotuko pyragėlis“, „Simonos gėlės“ sėkmės istorijomis, verslo subtilybėmis. MPM Viekšnių skyriaus atstovai demonstravo automechaniko specialybėje naudojamą techniką, o barmeno specialybės mokiniai norinčius vaišino savo gaminamais kokteiliais. Regioninis karjeros centras siūlė mokiniams įvairius žaidimus susijusius su profesijomis. Gimnazijos IIa ir IIb klasių mokiniai kvietė visus į savo įkurtas kavines paskanauti saldumynais ir gaiviaisiais gėrimais.

Vėliau renginio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Viekšnių vaistinės muziejuje ir renginio pabaigoje visų laukė tetralizuotas susitikimas su malūnininko dukterimi ir velniuku, kurie gyvena Viekšnių vandens malūne.

 

Balandžio 2 dieną gimnazijoje prasidėjo ilgalaikiai TŪM plane numatyti mokymai gimnazijos bendruomenei „Įtraukiojo ugdymo sėkmės komponentai“ . I -ąjį mokymų modulį mokytojams „Pozityvios elgsenos konstravimas individualiu, klasės/grupės ir instituciniu lygmeniu“ vedė VU Šiaulių akademijos docentė dr. Renata Geležinienė. Mokymų metu mokytojai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie įtraukiojo ugdymo organizavimą gimnazijoje. Mokėsi tinkamai pasirinkti ir taikyti pozityvų elgesį skatinančias strategijas sumodeliuotose ir/ar realiose ugdymo(si) situacijose, siekiant gerinti mokinių veiksmingumą bei įvairių poreikių ir gebėjimų mokinių ugdymo(si) kokybę.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Gimnazijoje toliau vykdomos TŪM plane numatyto „Lyderystės akademijos“ projekto mokiniams veiklos. 2025 m.  kovo 28 d. I-III klasių atstovai lyderystės mokytis keliavo į Pasvalį. Buvome šiltai sutikti UAB „Kurana“ gamyklos atstovų. Sužinojome, kuo įmonė yra išskirtinė ne tik Lietuvoje, bet ir Europos sąjungoje, išgirdome ne vieną sėkmės istoriją, turėjome galimybę apsilankyti ne tik įmonės teritorijoje, bet ir laboratorijose. Vėliau aplankėme vienintelį pasaulyje Pasvalio Smegduobių parką bei kraštotyrininko Antano Stapulionio įkurtą Girnų muziejų.

„Lietuvos tūkstantmečio mokyklos“

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

2025 m. kovo 27 d. II-III klasių mokiniai dalyvavo VDU ŽŪA „Sumanaus moksleivio akademijos“ trečiajame užsiėmime. Pirmo lygio eksperimentinės klasės mokiniai išklausė doc. dr. Aistės Čapienės paskaitos „TU – LYDERIS?/!“, o antro lygio atstovai pasitikrino tvarumo ir ekologijos žinias bei dalyvavo doc. dr. Anastasijos Novikovos verslumo klasės projektinio darbo konsultacijoje, kurios metu pasirinko temas, iškėlė idėjas savo projektiniams darbams. Vėliau lankė Tarptautinę žemės ūkio parodą „Ką pasėsi… 2025“, kur susitiko su UAB „Dojus Agro“ atstovais, išklausė, kokios naujovės  yra taikomos žemės ūkyje, „prisimatavo“ žemės ūkio techniką, sužinojo, kokie reikalavimai taikomi stojantiems į universitetus.

 

 

 

IIIb klasės mokinys Tautvydas Trakšelis rajoninėje biologijos olimpiadoje užėmė III-iąją vietą. Sveikiname Tautvydą ir jį ruošusią biologijos mokytoją Gretą Jeraminaitę.

2025 m. kovo 21 d. gimnazijoje svečiavosi Mažeikių r. apylinkės prokuratūros atstovai, kurie susitiko su septintų klasių mokiniais. Septintokai turėjo galimybę sužinoti apie prokuroro darbo ypatumus, administracinę ir baudžiamąją atsakomybę, stebėjo filmuotus vaizdus iš įvykio vietų Mažeikiuose ir Viekšniuose ir juos aptarė.

Kasmet vykstantį konkursą „Lietuvos istorijos žinovas 2025“ sudarė du etapai. Pirmajame etape dalyvavo 13 301 dalyvis. 2025 m. kovo 14 d. vykusiame finaliniame etape  savo žinias Lietuvos Respublikos Seime pademonstravo 201 dalyvis iš Alytaus, Kauno, Vilniaus, Lazdijų, Elektrėnų, Plungės, Kelmės, Klaipėdos, Mažeikių, Jonavos, Biržų, Visagino, Pakruojo, Švenčionių, Panevėžio ir kitų miestų.  Tarp jų buvo ir mūsų gimnazijos atstovas, IVa kl. mokinys Ugnius Strazdauskas, jau ne pirmus metus istorijos žiniomis garsinantis Viekšnių gimnazijos vardą. Dalyviams teko atsakyti į  sudėtingus klausimus, susijusius su Lietuvos istorija, atspindinčius vienybę, meilę ir pagarbą savo kraštui. Abiturientui pavyko teisingai atsakyti į 36 klausimus iš 40. Sveikiname ir didžiuojamės puikiomis Ugniaus žiniomis. Dėkojame istorijos mokytojai metodininkei Vijolai Liachovienei už iniciatyvą bei pilietiškumo ugdymą.

Mūsų gimnazistų triumfas Lietuvos jaunių ir jaunimo klasikinės jėgos trikovės čempionate Kovo 15–16 d. Druskininkuose vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo klasikinės jėgos trikovės čempionatas, kuriame mūsų gimnazijos sportininkai pasiekė įspūdingų rezultatų. Airidas Škerba tapo absoliučiu jaunių kategorijos čempionu, iškovodamas pergalę savo svorio kategorijoje (105+ kg) ir užtikrintai laimėdamas pritūpimo, spaudimo ir traukos rungtis. Jo sąskaitoje – net keturi aukso medaliai ir statulėlė už absoliučią pergalę! Justas Kuchalskis taip pat triumfavo savo svorio kategorijoje (-66 kg), iškovodamas aukso medalius traukimo ir pritūpimo rungtyse bei bronzą spaudime. Ignas Skridaila pelnė trečiąją vietą svorio kategorijoje (105+ kg), papildydamas savo kolekciją sidabro medaliu spaudimo rungtyje bei bronza pritūpime ir traukime. Varžybose dalyvavo apie 50 stipriausių jaunių iš visos Lietuvos, tarp jų – ir praėjusių metų čempionai bei šalies rekordų savininkai. Džiaugiamės mūsų sportininkų pasiekimais ir linkime jiems sėkmės ateities varžybose!

Kovo 7 dieną Tirkšliuose vyko 6–8 klasių krepšinio varžybos, skirtos Tirkšlių seniūno taurei laimėti bei Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai – Kovo 11-ajai – paminėti. Turnyre dalyvavo trys komandos iš skirtingų mokyklų. Po atkaklių rungtynių II vietą iškovojo Viekšnių gimnazijos komanda, III vietoje liko Tirkšlių Juozo Vitkaus-Kazimieraičio progimnazijos atstovai, o turnyro nugalėtojais tapo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos moksleiviai. Sveikiname dalyvius ir dėkojame už gražią sportinę kovą bei paminėtą svarbią istorinę datą!

Gimnazijoje aktyviai vykdomos TŪM plane numatyto „Lyderystės akademijos“ projekto mokiniams veiklos. Projekto tikslas- skatinti mokinius siekti aukštesnių rezultatų, ugdyti asmeninės lyderystės, finansinio raštingumo kompetencijas bei pasirengimą karjerai.  Kovo 15 d. mokinių tarybos atstovės lyderystės mokytis keliavo į Šiaulius. Šiaulių miesto savivaldybėje laukė įkvepiantis susitikimas su miesto vicemeru Justinu Švėgžda. Pasak abiturienčių, „susitikimas su Šiaulių vicemeru buvo įdomus ir prasmingas – jis pasirodė labai draugiškas bei įtraukiantis žmogus. Buvo smagu išgirsti apie lyderystę, miesto gyvenimą ir perspektyvas jauniems žmonėms studijuoti bei įsikurti Šiaulių mieste.“ Vėliau sekė susipažinimas su Vilniaus universiteto Šiaulių Akademija. Kelionės dalyvės apžiūrėjo jaukias, atnaujintas patalpas, išklausė studijų programų pristatymo, dalyvavo žaidime. Po pietų merginos apsilankė Baltų centre, kur galėjo  pagilinti žinias apie Baltų kultūrą, papročius. Nemažai emocijų sukėlė dalyvavimas edukacijoje „Fotografo asistentas“, kuri vyko Fotografijos muziejuje. Edukacijos dalyvės turėjo galimybė pabūti modeliais, fotografais, asistentais, suprasti, „pažaisti“ šviesa darant skirtingas fotografijas. Pasak merginų, „fotografijos muziejuje patyrėme šiek tiek baimės, nes nelabai mėgstame fotografuotis kitiems matant. Reikėjo daug drąsos ir jėgų perlipti per save, bet džiaugiamės, kad tai padarėme, nes „perlipimas per save“ suteikia daugiau drąsos ir pasitikėjimo savimi“.

„Lietuvos tūkstantmečio mokyklos“.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

Kovo 14-oji pasaulyje žinoma kaip skaičiaus π diena. Štai todėl kovo 14d. per 6-tą pamoką gimnazijos aktų salėje vyko matematinis protmūšis, kuris buvo skirtas šiam ypatingam skaičiui paminėti. Jame dalyvavo 5-8 klasių komandos. Gerai nusiteikę dalyviai atsakinėjo į klausimus, kuriems atsakyti reikėjo ne tik matematinių žinių, bet ir sumanumo bei išmonės. Geriausiai sekėsi 7a, 6b ir 5b klasių komandoms. Visi protmūšio dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.Dalyviai išsiskirstė su viltimi, jog po metų vėl susitiks. Tam, kad pasitikrintų savo gebėjimus ir pagerbtų skaičių π.

2025-03-12 gimnazijos antro aukšto fojė vyko renginys 2b klasės mokinukams „ Pažintis su knyga naujoje erdvėje“. Renginį organizavo 2b klasės mokytoja Regina Kersnauskaitė bei bibliotekininkės – Audronė Rudienė ir Ilona Butavičienė. Renginio metu mokiniams priminta apie naujas ir gerokai „pagyvenusias“, bet labai įdomias ir linksmas knygeles, garsiai skaitytos pasakos ir Kodėlčiuko nuotykiai. Vaikai susikaupę ir susidomėję klausėsi skaitomų kūrinių. Mokiniai džiaugiasi naują erdve, kurioje malonu leisti laiką su knygelėmis, kurių apstu fojė knygų lentynose. Sau patinkančių knygų gali rasti įvairių amžiaus grupių mokiniai.

Nauja jauki erdvė skaitymui ir laisvalaikiui įkurta gimnazijai dalyvaujant projekte „Lietuvos tūkstantmečio mokyklos“.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra

 

Gimnaziją pasiekė Šiaulių technologijų mokymo centro organizuoto mokinių kūrybinių darbų konkurso „Žengiu profesijos link“ dovanos. Konkurso rengėjų padėkomis ir atminimo dovanėlėmis už dalyvavimą konkurse apdovanotos 7a klasės mokinės Gabijos Stulgaitytė ir Adrija Runkauskaitė. II-os vietos diplomas bei atminimo dovanos atiteko IIb klasės mokinei Evelinai Gedrimaitei už darbą „Buhalterė“ . IIa klasės mokinei Godai Ačaitei už darbą „Mechaninė inžinerija“ atiteko atminimo dovanos ir III-ios vietos diplomas. Sveikiname merginas ir jas konkursui ruošusią dailės mokytoją metodininkę Gitaną Butkuvienę.

Gimnazijoje aktyviai pradėtos vykdyti TŪM plane numatytos veiklos mokiniams. 2025 m. kovo 10 dieną I, II, IV klasių mokiniai dalyvavo TŪM projekto 140 punkto „Lyderystės akademija“ veikloje, kurios metu susitiko su Užsienio reikalų ministerijos iniciatyvos „Atgal į mokyklą“ Globalios Lietuvos departamento atstove Gitana Skripaite. Mokiniai išklausė informacijos apie „Globalios Lietuvos“ idėją, diplomato profesiją ir Europos Sąjungos aktualijas, išgirdo atsakymus į jiems rūpimus klausimus.

Kartu su #tūkstantmečiomokyklos

Projektas finansuojama Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis

Tūkstantmečio mokyklų programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra.

Viekšnių gimnazijoje kovo mėnesį vyko, užsiėmimai 3-4 klasių mokiniams „Gerai daryk – maistą ir vandenį taupyk“. Tikslas –  formuoti mokiniams teisingus mitybos principus, kurie skatintu pagalvoti, ką jie turėtų keisti savo mityboje. Užsiėmimo metu su sveikatos priežiūros specialiste, diskutavo kokios yra pagrindinės mitybos problemos, žiūrėjo informacinius – mokomuosius filmus, kaip svarbu vertinti maistą ir jo nešvaistyti. Aptarė sveikos mitybos principus, vandens naudą organizmui. Žinių įtvirtinimui vyko konkursas, „Maistą ir vandenį – taupau“, vandens kryžiažodžių sprendimas.

 

Kovo 1-ą dieną Vilniuje vyko LLŠF Nacionalinio reitingo linijinių solo ir šokių komandų varžybos „Vilniaus taurė 2025“. Gimnazijos šokių kolektyvo „Šokio magija” merginų komanda buvo išreitinguota kaip geriausia 2024-ųjų metų Lietuvos Linijinių šokių federacijos komanda. Didžiuojamės ir Vilte Jaskūnaite (4a kl.), kuri taip pat buvo išreitinguota starter children kategorijoje už 2024-uosius metus. Mokytoja Edita Venalienė buvo apdovanota medaliu „Reitingų nugalėtojų vadovė 2024″.

Varžybų „Vilniaus taurė 2025“ rezultatai:

Jokūbas Keršis (1b kl.)- 1 vieta starter kids kategorijoje.

Jorė Kimtytė (1b kl.) – 2 vieta starter kids kategorijoje.

Viltė Jaskūnaitė (4a kl.)- 1 vieta starter children kategorijoje.

ProTeam Starter Junior ir ProTeam Newcomer kategorijoje įnirtingoje kovoje mūsų gimnazijos komandos pelnė 1 vietą.

Sveikiname šokėjas ir jų mokytoją Editą Venalienę. Džiaugiamės, jog gimnazijos vardas respublikos šokėjų bendruomenėje garsinamas pačiais aukščiausiais rezultatais.

2025 m. vasario 28 d. II-IV klasių mokiniai turėjo galimybę  dalyvauti išmaniųjų technologijų dirbtuvėse „Išmok konstruoti ir valdyti dronus ar robotus“. Kartu su VDU ŽŪA  Inžinerijos fakulteto lektoriais mokiniai turėjo galimybę modeliuoti, konstruoti ir programuoti pasirinktą išmanųjį įrenginį, o po to jį valdyti. Taip pat mokiniai išklausė informacijos apie inžinerijos studijų galimybes ir perspektyvas.

2025 m. vasario 28 d. Mažeikių Ventos progimnazijoje vyko rajoninė 8-IV kl. dailės olimpiada „Menas – beribis. M. K. Čiurlioniui 150“. Olimpiadoje dalyvavo IIb kl. mokinė Evelina Gedrimaitė; Ia kl. mokinės Ema Linkutė ir Elzė Cicėnaitė; Ib klasės mokinė Agnietė Ukanytė; 8a klasės mokinė Gintė Rabovičiūtė. Ema Linkutė laimėjo I vietą, Gintė Rabovičiūtė – III vietą, o Elzė Cicėnaitė gavo nominaciją. Sveikiname ir džiaugiamės dalyvėmis.

2025 m. vasario 26 d. II-III klasių mokiniai dalyvavo VDU ŽŪA „Sumanaus moksleivio akademijos“ antrame užsiėmime. Pirmo lygio eksperimentinės klasės mokiniai išklausė paskaitų „Kaip nepaklysti šiuolaikinių finansų labirintuose? ir „Maisto švaistymui – ne!“, o antro lygio verslumo klasės atstovai dalyvavo paskaitoje „Ekonomikos anatomija“. Mokiniai ne tik sužinojo, kuo skiriasi ekonomisto ir vadybininko profesijos, bet ir išgirdo naudingų patarimų, kaip lengviau mokytis atrandant ryšį tarp įvairių mokomųjų dalykų bei kaip turėtų mokytojas dirbti pamokoje, kai klasėje yra daug mokinių ir jų žinių lygis yra labai skirtingas. Vėliau visi mokiniai dalyvavo VDU Žemės ūkio akademijos karjeros dienoje’25 „Tavo rankose karjera, keičianti pasaulį“, kur visi turėjo bendraudami su įvairių įmonių atstovais, išsiaiškinti kokios 5 ateities kompetencijos yra svarbiausios. Atliktą užduotį mokiniai galėjo išsikeisti į prizus.

 

 

2025 m. vasario mėnesį Viekšnių gimnazijoje vyko užsiėmimai tema: Užkrečiamos ligos, jų profilaktika.  Tai infekcinės ligos, kurias sukelia įvairūs mikroorganizmai (virusai, bakterijos, pirmuonys) patekę ir išplitę žmogaus organizme.

Tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, saugoti savo sveikatą, saugiai elgtis aplinkoje.

Pamokų – diskusijų metu kalbėta apie užsikrėtimo būdus: per orą, kuriuo kvėpuoja, per vandenį, kurį geria, ar per maistą, kurį valgo. Į žmogaus organizmą mikroorganizmų gali patekti per sąlytį su kitais žmonėmis, gyvūnais, augalais ar net nematomais nešvarumais, esančiais ant daiktų, kuriuos žmogus liečia. Taip pat jų gali patekti su krauju, limfa ar kitais organizmo skysčiais. Peržiūrėtos informacinės skaidrės ,,Bakterijos ir virusai‘‘. Prisiminta asmens higienos reikalavimų svarba. Užsiėmimus pabaigėme konstravimu  iš ,,Lego‘‘ kaladėlių.  Mokiniai lavino pažintinius įgūdžius, erdvinį mąstymą, kūrybiškumą konstruojant ,,Gerųjų ir blogųjų‘‘ bakterijų formas.

 

Viekšnių gimnazija